Loading...

Konkurs Muzyczny

Jeżeli jesteś młodym artystą-muzykiem, którego twórczość jest inspirowana obrazem i słowem, jeśli teksty Twoich utworów są w języku polskim, jeżeli chciałbyś zaprezentować swoją twórczość szerszemu gronu i zawalczyć o atrakcyjne nagrody, to konkurs muzyczny Festiwalu Synestezje jest skierowany właśnie do Ciebie!

Festiwal Synestezje to artystyczna impreza, której celem jest promocja niebanalnej polskiej twórczości i zwracanie uwagi na połączenia między różnymi dziedzinami sztuki. Tradycyjnie już Synestezjom towarzyszy konkurs muzyczny – skierowany tak do zespołów, jak i solowych artystów. Najlepszy zespół otrzyma m.in. prawo do sesji nagraniowej, wydanie materiału w formie digipacka oraz nagrody rzeczowe. Celem konkursu muzycznego organizowanego w ramach Festiwalu Synestezje. Muzyka.Plastyka.Słowo jest:
- prezentacja aktualnych osiągnięć młodych grup muzycznych tworzących teksty w języku polskim, przy akompaniamencie dźwięków niszowych, niekomercyjnych, wyrafinowanych i niebanalnych,
- wyłonienie najbardziej wartościowych grup muzycznych oraz pomoc w podnoszeniu kwalifikacji artystycznych i warsztatowych zespołów;
- zapewnienie młodym twórcom możliwości konfrontacji swoich osiągnięć.


Przebieg Konkursu Muzycznego w ramach Festiwalu jest czterostopniowy:


I etap – ELIMINACJE: na podstawie nadesłanych formularzy zgłoszeniowych i materiałów muzycznych (formą elektroniczną lub pocztą tradycyjną, na CD lub mp3) do dnia 30.10.2017 r. Komisja Kwalifikacyjna powołana przez Organizatora zakwalifikuje 2 zespoły bezpośrednio do koncertu finalistów (III etap) i 10 zespołów do II etapu.

II etap – GŁOSOWANIE: twórczość wybranych 10 zespołów zostanie udostępniona na stronie internetowej Festiwalu od dnia 12.11.2017 r. do 22.11.2017 r. i w wyniku głosowania internautów dwa zespoły zostaną zakwalifikowane do koncertu finalistów (III etap). Wyniki głosowania internetowego zostaną ogłoszone 27.11.2017 na stronie www.synestezje.pl.