Loading...

O FESTIWALU & HISTORIA

O festwalu

Dlaczego w Krakowie powstał nowy Festiwal?
Pierwszy rzut oka na kulturalną mapę Krakowa może w nas wzbudzić mylne przekonanie, że w tym mieście dzieje się już wszystko. Pomimo licznych kulturalnych przedsięwzięć brakuje jednak takiego, które skierowane jest do poszukiwaczy niebanalnych, inspirujących, ciekawych i odkrywczych dźwięków. Nie tylko w twórczości uznanych twórców, ale również w działaniach tych, którzy dopiero zaczynają, ale mają talent i potrzebę grania, co więcej: ich muzyka porusza najgłębsze emocje i powoduje autentyczne wzruszenia świadczące o tym, że tak naprawdę doświadczasz prawdziwych brzmień.

Nasz festiwal to nie tylko koncerty podziwianych gwiazd, ale też konkurs dla młodych i ambitnych, którzy od swojej twórczości wymagają czegoś więcej, nie zgadzając się przy tym na utarte schematy i szablony.

Usłyszeć obraz, namalować słowo, muzyce nadać barwę...
Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w roku 2012 pod nazwą Sophiscapes. Muzyka. Plastyka. Słowo. W roku 2013 Sophiscapes zastępuje słowo Synestezje. Odtąd Festiwal Synestezje będzie promował głównie twórczość polskich artystów. Artystów z zakresu Muzyki.Plastyki.Słowa. Poprzednie edycje projektu zostawiły po sobie przekonanie, że tych trzech płaszczyzn działania twórców nie należy rozdzielać. Co więcej – należy je wydobywać, podkreślać, uwypuklać, a nawet inicjować i pobudzać do kreowania dzieł, które świadczą o ich nierozerwalności, przenikaniu się i koegzystencji. Usłyszeć obraz, namalować słowo, muzyce nadać barwę, co najważniejsze: po polsku! Dla polskiej i zagranicznej publiczności. Polskie! Bo polskie jest ważne.

Dlaczego Festiwal Synestezje Muzyka.Plastyka.Słowo zyskał taką formułę?
Dla wielu osób brzmienie muzyki, plastyka obrazu i znaczenie, jakie niesie słowo jest nierozerwalne w odbiorze utworu muzycznego. Te wszystkie sfery i płaszczyzny nam również wydają się nierozłączne, przenikają się wzajemnie, uzupełniają, nadają sobie dodatkowe wymiary. Dlatego podczas Festiwalu odbywają się imprezy towarzyszące takie, jak happeningi, wystawy prac plastycznych, pokazy vj’ów, panele dyskusyjne. Wszystko wydarzenie inspirowane są muzyką, plastyką i słowem. Festiwal zakłada prezentację niekwestionowanych autorytetów z dziedziny muzyki ambitnej. Zespołów, które tworzą wartościową i nieszablonową muzykę, która zyskała bardzo duże uznanie, a którą z pewnością trudno zaszufladkować i przypisać określonym modom czy trendom. Artystów, którzy chcą tworzyć ambitne brzmienia.

REGULAMIN - SYNESTEZJEPoprzednie edycje

DZIEŃ I - PIĄTEK 4 GRUDNIA 2015

godz. 18.00 “REPUBLIKA” W NOWEJ SYTUACJI
Spotkanie z zespołem Nowe Sytuacje; prowadzenie Leszek Gnoiński. Wstęp bezpłatny.

godz. 18:00 OTWARCIE WYSTAWY FESTIWALOWEJ
Wystawa prac młodych twórców z zakresu różnych technik artystycznych m.in. rzeźby, malarstwa, instalacji, performance’u, scenografii, rysunku. Wspólnym tematem łączącym prace jest zjawisko synestezji! W wystawie wezmą udział m.in.: duet ElektroMoon (instalacja interaktywna "Waves" - premiera polska); studenci pracowni plakatu ASP Kraków, Magdalena Jaskulska, Adrianna Gajdziszewska, odczasudoczasu> kolektyw i wielu innych. Wstęp bezpłatny.

godz. 20.00 KONCERT “NOWE SYTUACJE”
Projekt Nowe Sytuacje współtworzą byli członkowie zespołu Republika (Zbyszek Krzywański, Leszek Biolik, Sławek Ciesielski) oraz Bartek Gasiul (klawisze), Tymon Tymański (wokal) i Jacek Bończyk (wokal). Podczas koncertu formacja wykona utwory z albumu "Masakra”, wzbogacone o największe przeboje Republiki.DZIEŃ II - SOBOTA 5 GRUDNIA 2015

od godz. 12.00 WYSTAWA FESTIWALOWA
Wystawa prac młodych twórców z zakresu różnych technik artystycznych m.in. rzeźby, malarstwa, instalacji, performance’u, scenografii, rysunku. Wspólnym tematem łączącym prace jest zjawisko synestezji! W wystawie wezmą udział m.in.: duet ElektroMoon (instalacja interaktywna "Waves" - premiera polska); studenci pracowni plakatu ASP Kraków, Magdalena Jaskulska, Adrianna Gajdziszewska, odczasudoczasu> kolektyw i wielu innych. Wstęp bezpłatny.

od godz. 16.00 do 19.30 PRZEGLĄD ZESPOŁÓW KONKURSOWYCH
Cztery zespoły, cztery koncerty i mega dawka energii, czyli przesłuchania grup, które w konkursie muzycznym Festiwalu Synestezje. Muzyka Plastyka Słowo zaprezentowały twórczość, która najbardziej poruszyła Jury oraz Internautów. Będą to formacje Chill E Motion, Sayes, Bordo oraz The Fuse. Wstęp bezpłatny.

od godz. 16:00 - 19:30 LIVE ACT RYSUNKOWY “PANORAMA LIVE” w wykonaniu ANNY KRZTOŃ
Anna Krztoń to absolwentka grafiki warsztatowej na ASP Katowice. Zajmuje się głównie komiksem i ilustracją, a swoje prace publikowała w magazynach i zinach w Polsce i za granicą. Jest autorką komiksu „Okres krakowski”, publikowanego na stronie PROwicji. Oprócz tego wydaje też własnym sumptem swoje komiksy, a od niedawna prowadzi i redaguje zina „Brudno”. Wstęp bezpłatny.

od godz. 19.30 KONCERT POLI RISE
Pola Rise to kompozytorka, wokalistka i autorka tekstów. Artystkę po raz pierwszy można było usłyszeć w utworze "AWAY" napisanym wspólnie z producentem MANOIDem. Muzyka Poli Rise to połączenie wielu regionów muzycznych, jest wypełniona emocjami, wciągającą elektroniką połączoną z żywymi dźwiękami. Przy najnowszym wydawnictwie z artystką współpracowali m.in. Debian Blak, Janek Pęczak, MANOID, Lance Flare/XXANAXX, Adre'N'Alin, Vökuró, MVZR, Pati Yang. Wstęp bezpłatny.

godz. 21.00 KONCERT ZESPOŁU “DOMOWE MELODIE”
Domowe Melodie to jeden z największych fenomenów polskiej sceny alternatywnej ostatnich lat. Każdy ich koncert charakteryzuje niesamowita, intymna atmosfera – członkowie Domowych Melodii są mistrzami w jej kreowaniu.

DZIEŃ III - NIEDZIELA 6 GRUDNIA 2015

od godz. 12.00 WYSTAWA FESTIWALOWA
Wystawa prac młodych twórców z zakresu różnych technik artystycznych m.in. rzeźby, malarstwa, instalacji, performance’u, scenografii, rysunku. Wspólnym tematem łączącym prace jest zjawisko synestezji! W wystawie wezmą udział m.in.: duet ElektroMoon (instalacja interaktywna "Wave" - premiera polska); studenci pracowni plakatu ASP Kraków, Magdalena Jaskulska, Adrianna Gajdziszewska, odczasudoczasu> kolektyw i wielu innych. Wstęp wolny.

godz. 16.30 LUSTRO ZWIELOKROTNIONE
Spektakl rysunkowy stanowi połączenie nowych form z klasyczną treścią. Tematyka pokazu zainspirowana została powieścią „Rękopis znaleziony w Saragossie” autorstwa Jana Potockiego, którego życiu i twórczości poświęcony jest rok 2015. W spektaklu wykorzystane zostaną różnorodne techniki artystyczne takie jak rysunek na żywo, mapping oraz muzyka elekstroniczna. Projekt wykonują: Karolina Styczeń, Maja Starakiewicz i Arek Stokłosa. Wstęp wolny.

godz. 17:30 DEEP TRIP ART COLOR BALLET
Czy to, co widzisz, jest tym, co chcesz zobaczyć? Czy to, co słyszysz, jest tym, co chcesz usłyszeć? Postaw pierwszy krok w podróży zmysłów... Muzyka: Marek Smok Rajss, Bartek Szczepański. Projekt i choreografia: Agnieszka Glińska. Współpraca przy projekcie: Katarzyna Ożóg. Występują: Marek Smok Rajss, Anna Turzańska, Katarzyna Walendowska, Klaudia Nowak, Magdalena Konopek, Sandra Zybała, Małgorzata Popławska. Plastycy: Anna Seręga, Agnieszka Glińska. Bezpłatne zaproszenia można odbierać w małym barze lub kasie Klubu Studio w dniach 20-27.11 (liczba zaproszeń ograniczona!).

godz. 18:15 SPOTKANIE Z ARTYSTAMI ART COLOR BALLET

godz. 20.00 KONCERT LAUREATA FESTIWALU ORAZ SMOLIK I KEV FOX
Smolik i Kev Fox to dwie postaci z dwóch różnych scen - z Polski i z Wysp Brytyjskich - które połączyło zamiłowanie do oryginalnych brzmień. Mają już na swoim koncie wspólne utwory, a w tym roku wydali płytę sygnowaną ich nazwiskami.

Dzień I - 6 grudnia 2014

od godz. 12:00 – WYSTAWA FESTIWALOWA
Wystawa prac młodych twórców z zakresu różnych technik artystycznych m.in. rzeźby, malarstwa, ceramiki, instalacji, performance’u, teatru lalek, rysunku i fotografii. Wspólnym tematem łączącym prace jest zjawisko synestezji! W wystawie wezmą udział, m.in. Ada Orkisz, Albin Talik, Hanna Grodner, Maja Starakiewicz, Tomasz Górnicki, Henryk Hryniewicki oraz studenci ASP w Krakowie z pracowni Rysunek Narracyjny. Wstęp bezpłatny.

godz. 15:30 – SPEKTAKL TEATRU NEMNO PT. „DUPA”
Pusta scena, a na niej nadnaturalnych rozmiarów anonimowa dupa. Zderzeni z tym niezwykłym, zawłaszczającym przestrzeń sceny rekwizytem, dwie pacynki i animator zostają zmuszeni do skonfrontowania się z rzeczywistością i zdefiniowania raz jeszcze swojego miejsca w świecie. W ten sposób niewyszukana metafora przegranego życia daje początek rozpisanej na trzy głosy opowieści o ludziach z marginesu społecznego: ich problemach, niespełnionych marzeniach, filozofii, etyce postępowania oraz, przede wszystkim, przyjaźni, lojalności i potrzebie bliskości. Spektakl powstał z inspiracji tekstem Larsa Noréna, uznawanego za jednego z najwybitniejszych dramaturgów skandynawskich, kontynuatora realizmu psychologicznego obecnego w twórczości Henryka Ibsena oraz Augusta Strindberga. Wstęp bezpłatny.

godz. 16:30 – KONCERTY ZESPOŁÓW KONKURSOWYCH
Cztery zespoły, cztery koncerty i mega dawka energii, czyli przesłuchania grup, które w konkursie muzycznym Festiwalu Synestezje. Muzyka Plastyka Słowo zaprezentowały twórczość, która najbardziej poruszyła Jury oraz Internautów. Będą to grupy Cheap Tobacco, The Abstinents, The Exile oraz Explozer. Wstęp bezpłatny.

godz. 16:30 - CHARCOAL OF MUSIC
Robert Bubel, znany krakowski malarz wystąpi w niecodziennej dla siebie roli i stworzy wielkoformatowy rysunek wykonany mieszanymi technikami inspirując się dźwiękami dochodzącymi ze sceny. Dzieło, powstanie w całości na oczach zgromadzonej podczas koncertów publiczności, która uczestnicząc w procesie twórczym stanie się niejako jego współautorem. Wstęp bezpłatny.

godz. 16:30 - SOUND HUNGER
Niezwykłe i niepowtarzalne wydarzenie. Prawdopodobnie po raz pierwszy w Polsce, na żywo, przed publicznością Klubu Studio, powstanie wyjątkowa stalowa rzeźba - dwumetrowa głowa ze stali, żywiąca się dźwiękiem. Muzykę płynąca ze sceny zilustrują rozbłyski iskier narzędzi spawalniczych. Twórcą rzeźby będzie młody, utytułowany artysta, Tomasz Górnicki. Projekt wielkoformatowej instalacji powstał specjalnie na potrzeby Festiwalu Synestezje. Wstęp bezpłatny.

godz. 17:00 SZTAFETA RYSUNKOWA
Wyobraźcie sobie sztafetę i jej dynamika zmian generowaną poprzez przekazywanie sobie pałeczki. Wyobraźcie sobie emocje związane ze wspólnym dążeniem do celu: nigdy nie wiadomo, czy ktoś z grupy się nie potknie, czy dobiegnie, czy przekazywany atrybut nie wypadnie z ręki… Te wszystkie przeżycia niewątpliwie czekają na Was podczas naszej nietypowej Sztafety Rysunkowej. Grupa wyśmienitych rysowników odpowiadać będzie mazakami, ołówkami, węglem na fragment tekstu, którego nigdy wcześniej nie słyszała, jednocześnie zmagając się z czasem, tempem i zmianą miejsc! Performance przygotowują dla Was Grupa Dąb i Trzcina (Maja Starakiewicz, Karolina Styczeń) oraz goście: Anna Krztoń, Wojtek Zieliński, Sylwia "Doli" Doliszna (rysownicy) i Marcin Mleczak (przygotowanie tekstu). Wstęp bezpłatny.

godz. 18:40 - GLOW – PERFORMANCE TANECZNY I INSTALACJA MODULAR LIGHT CLOUD
Modular Light Cloud jest wynikiem warsztatów ASK Summer School i powstał we współpracy z artystką tańca współczesnego Liwią Bargieł. Instalacja wchodzi w interakcję z otoczeniem, wsłuchuje się w dźwięki wydawane przez artystkę, staje się jej instrumentem. Pod opieką dydaktyków ASK, architektów Jacka Markusiewicza i Marcina Strzały międzynarodowa grupa uczestników składająca się zarówno ze studentów jak i młodych architektów i designerów zmierzyła się z zadaniem zaprojektowania oraz wykonania responsywnej struktury – „instrumentu” będącego tłem dla performansu tancerki Liwi Bargieł. Wstęp bezpłatny.

godz. 21:00 - KONCERT GOORALA I ŁĄKI ŁAN

Dzień II - 7 grudnia 2014

od godz. 12:00 – WYSTAWA FESTIWALOWA
Wystawa prac młodych twórców z zakresu różnych technik artystycznych m.in. rzeźby, malarstwa, ceramiki, instalacji, performance’u, teatru lalek, rysunku i fotografii. Wspólnym tematem łączącym prace jest zjawisko synestezji! W wystawie wezmą udział, m.in. Ada Orkisz, Albin Talik, Hanna Grodner, Maja Starakiewicz, Tomasz Górnicki, Henryk Hryniewicki oraz studenci ASP w Krakowie z pracowni Rysunek Narracyjny. Wstęp bezpłatny.

godz. 16:15 – WYKŁAD JAKUBA WOYNAROWSKIEGO: VISUAL STORYTELLING, CZYLI NOWE PISMO OBRAZKOWE
Jakub Woynarowski jest interdyscyplinarnym artystą, designerem i niezależnym kuratorem, współtwórcą książek z pogranicza teorii i praktyki wizualnej ("Wunderkamera. Kino Terry'ego Gilliama", "Corpus Delicti"), autorem artbooków i komiksów ("The story of gardens", "Manggha", "Nietoty"), laureatem wielu nagród w dziedzinie komiksu i projektowania. Wstęp bezpłatny.

godz. 17:40 - GLOW – PERFORMANCE TANECZNY I INSTALACJA MODULAR LIGHT CLOUD
Modular Light Cloud jest wynikiem warsztatów ASK Summer School i powstał we współpracy z artystką tańca współczesnego Liwią Bargieł. Instalacja wchodzi w interakcję z otoczeniem, wsłuchuje się w dźwięki wydawane przez artystkę, staje się jej instrumentem. Pod opieką dydaktyków ASK, architektów Jacka Markusiewicza i Marcina Strzały międzynarodowa grupa uczestników składająca się zarówno ze studentów jak i młodych architektów i designerów zmierzyła się z zadaniem zaprojektowania oraz wykonania responsywnej struktury – „instrumentu” będącego tłem dla performansu tancerki Liwi Bargieł. Wstęp bezpłatny.

godz. 18:00 - WYKŁAD MAI STRARAKIEWICZ NT. SYNESTEZJI: LABORATORIÓW ZMYSŁÓW
Maja Starakiewicz, studentka ASP w Krakowie, utalentowana graficzka i ilustratorka, współzałożycielka grupy Dąb i Trzcina, opowie o zjawisku synestezji. Wstęp bezpłatny.

godz. 19:00 ŚCIANA MUZYKI
Słynny duet twórców murali, graffiti i obrazów szablonowych z Częstochowy, Monstfur, weźmie udział w unikatowym wydarzeniu. Na jednej ze ścian foyer Klubu Studio, przy akompaniamencie gitary basowej powstanie malowidło będące synergią twórczą artystów wizualnych z muzyką charyzmatycznej basistki, Małgorzaty "Tekli" Tekiel. Artyści spotkają się po raz pierwszy w trakcie Festiwalu. Wstęp dla wszystkich posiadających bilet na koncert laureata Festiwalu i Hey.

godz. 20.00 – KONCERT LAUREATA KONKURSU MUZYCZNEGO ORAZ HEY

PARTNEREM FESTIWALU SYNESTEZJE JEST UCZELNIANA RADA SAMORZĄDU STUDENTÓW AGH
Dzień I - 14 grudnia 2013

od godz. 12.00 - WYSTAWY FESTIWALOWE
Od bajkowego street artu, przez żywiołową abstrakcję, portretową grafikę, videoart po syntetyczny plakat - tak w dużym skrócie można określić to, co będziemy mogli podziwiać w Klubie Studio. Prace wystawią: Magdalena Jaskulska, Sabina Woźnica, Kalina Horoń, Beata Owczarek, Mikołaj Rejs, Jarosław Tokarski. Wstęp bezpłatny.

godz. 12:30 - 13.30 PRELEKCJA "DIZAJN W MUZYCE" prowadzona przez Stanisława Gruszczyńskiego (okladki.net) i Mateusza Kosmę (decybeledizajnu.com).
Porozmawiamy o sztukach wizualnych spotykających się na kwadracie okładki płytowej i nie tylko na niej. Zobaczymy muzykę zarówno z kulturowego, jak i technicznego punktu widzenia. Wstęp bezpłatny.

godz. 13.30 - 15.00 WARSZTATY "OKŁADKOWE FANTASMAGORIE" prowadzone przez Joannę Gniady - Ilustratorkę.
Czy można oceniać płytę po okładce i jak wygląda proces jej tworzenia? Podczas warsztatów przyjrzymy się wszystkim etapom pracy grafika nad estetycznym "opakowaniem muzyki" oraz podejmiemy wyzwanie stworzenia okładek nieistniejących płyt naszych ulubionych zespołów. Wstęp bezpłatny.

godz. 15.00 - SPOTKANIE Z CZESŁAWEM MOZILEM - "KOMPONUJĄC SIEBIE"
Zapraszamy Was na wyjątkowe spotkanie z Czesławem Mozilem, którego tematem przewodnim będzie komponowanie, kreowanie, brzmienie, tworzenie. Muzyka i Słowa. Wstęp bezpłatny.

godz. 16.00 WERNISAŻ WYSTAW
Po słowie wprowadzenia, zapraszamy Was na "pogawędkę" z artystami biorącymi udział w naszej festiwalowej sekcji plastycznej. Wstęp bezpłatny!

od godz. 17.00 - PRZESŁUCHANIA ZESPOŁÓW KONKURSOWYCH: Bogacz, Buenos Agres, Othalan, WALFAD
Wstęp bezpłatny.

od godz. 17.00 - OBRAZY MALOWANE NA ŻYWO DO DŹWIĘKÓW MUZYKI
Sabina Woźnica oraz Mikołaj Rejs inspirowani koncertowymi dźwiękami, na naszych oczach będą tworzyć swoje malarskie prace. Wstęp bezpłatny.

od godz. 17.00 - POKAZ WIZUALIZACJI VJ'a VJ FkS (Marcin Najdenow), znanego m.in. z takich wydarzeń muzycznych, jak Festiwal AudioRiver.
Wstęp bezpłatny.

po godz. 21.00 - KONCERT DAWIDA PODSIADŁO

po godz. 23.00 AFTERPARTY Z ARTYSTAMI.

Dzień II - 15 grudnia 2013

od godz. 12.00 - WYSTAWY FESTIWALOWE
Od bajkowego street artu, przez żywiołową abstrakcję, portretową grafikę, videoart po syntetyczny plakat - tak w dużym skrócie można określić to, co będziemy mogli podziwiać w Klubie Studio. Prace wystawią: Magdalena Jaskulska, Sabina Woźnica, Kalina Horoń, Beata Owczarek, Mikołaj Rejs, Jarosław Tokarski. Wstęp bezpłatny.

godz. 13.00 - WYKŁAD - "MUZYKA I DŹWIĘK W FILMIE ANIMOWANYM" prowadzony przez Wiolę Sowę - reżyser filmów animowanych.
Na pozór wydaje się, że wszystko pasuje, ale czy na pewno słyszymy to co widzimy? Jaką rolę może odgrywać muzyka w filmie animowanym? Jak dobiera się efekty dźwiękowe? Czy dialog w filmie może pełnić funkcję muzyki? Czy tylko muzyka symfoniczna nadaje się do filmu? Jeśli jesteście tego ciekawi – zapraszamy na wykład. Wstęp bezpłatny.

godz. 14.00 - SPOTKANIE Z ADAMEM GRZANKĄ - "PLASTYKA SŁOWA, OBRAZ DŹWIĘKU, BRZMIENIE CISZY PRZED KONCERTEM"
Coś na temat słów i dźwięków, ich produkcji i zagadnień, w formie lekkiej, z emocjami o zabarwieniu przyjemnym dla oka i ucha. Adam Grzanka wskaże płaszczyzny, na których współpracują ze sobą dźwięk, obraz i słowo. Wstęp bezpłatny.

godz. 15.15 - 18.45 WARSZTATY TANECZNO - PLASTYCZNE "TANIEC JAK MALOWANY" prowadzone przez doświadczoną instruktorkę tańca współczesnego i improwizatorkę Alicję Miszczor-Jobdę. Warsztaty są bezpłatne, jednak ilość miejsc jest ograniczona. Aby się zapisać, należy dołączyć do wydarzenia, a następnie wysłać maila na adres anna.kowalska@academica.org.pl w treści wpisując swoje imię i nazwisko oraz numer telefonu. Pierwsze 25 osób, które wyśle maila, dostanie od nas wiadomość potwierdzającą zarezerwowanie miejsca.

godz. 19.00 PREZENTACJA "WIZUALIZACJA DŹWIĘKU - PROGRAM SYNESTHESIS" prowadzona przez Marka Brola. Program Synesthesis umożliwia zapis pojedynczych dźwięków monofonicznych granych ‘na żywo’ pod postacią punktów w przestrzeni 3d, które łącząc się ze sobą tworzą abstrakcyjne siatki geometryczne o unikatowym charakterze i kształcie. Przekonajcie się sami, jak wygląda to na żywo :) Wstęp bezpłatny.

godz. 20.00 - Koncert LAUREATA FESTIWALU + MARIA PESZEK ze specjalnie przygotowanym na Festiwal programem "3xM" (utwory z trzech albumów)
Dzień pierwszy - (sobota) 20.10.2012, Klub Studio, Kraków, ul. Budryka 4

13:00 (duży bar klubu Studio) OTWARCIE WYSTAW DLA PUBLICZNOŚCI. Wstęp bezpłatny.

Prace Joanny Krótkiej (www.joannakrotka.com), Katarzyny Bojanowskiej (www.credictive.com/Kasia), Malwiny Chabockiej (www.malwinart.com), Magdaleny Grabowskiej (www.bovska.com), Roberta Pludry (www.robertpludra.com). Animacje nagrodzone podczas ostatniej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda & Anima. Klipy animowane nagrodzone podczas Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film Festiwal.

14:00 (mały bar klubu Studio) WYKŁAD O TWORZENIU I PROJEKTOWANIU OKŁADEK PŁYT. Wstęp bezpłatny. Prowadzenie: Stanisław Gruszczyński (www.okladki.net).

KONCERTY

17:00-21:00 (główna sala klubu Studio) PRZESŁUCHANIA ZESPOŁÓW KONKURSOWYCH. W trakcie koncertu zobaczymy: „Malowanie obrazu na żywo do muzyki” w wykonaniu Rafała Zawistowskiego (www.zawistowski.blogspot.com) Oprawę plastyczną koncertu visuale w wykonaniu Krzysztofa Owczarka (www.cinemanual.pl)

21:30 (główna sala klubu Studio) KONCERT GWIAZDY WIECZORU: Quidam

Dzień drugi - (niedziela) 21.10.2012, Klub Studio, Kraków, ul. Budryka 4

11:00 (duży bar klubu Studio) OTWARCIE WYSTAW DLA PUBLICZNOŚCI. Wstęp bezpłatny. Prace Joanny Krótkiej (www.joannakrotka.com), Katarzyny Bojanowskiej (www.credictive.com/Kasia), Malwiny Chabockiej (www.malwinart.com), Magdaleny Grabowskiej (www.bovska.com), Roberta Pludry (www.robertpludra.com) Animacje nagrodzone podczas ostatniej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda & Anima. Klipy animowane nagrodzone podczas Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film Festiwal.

11:00 (mały bar klubu Studio) WARSZTATY SŁOWA. Wstęp bezpłatny.
Prowadzenie: Michał Zabłocki Program warsztatów:
1) Wykład o Multipoezji, czyli prezentacja multimedialnych możliwości funkcjonowania wiersza.
2) Prezentacja platformy eMultipoetry i jej narzędzi – referat.
przerwa
3) Wykład na temat pisania tekstów piosenek.
4) Wspólne pisanie tekstu piosenki do muzyki.

16:30 (mały bar klubu Studio) KONCERT: Magdalena Grabowska. Wstęp bezpłatny.

KONCERTY
19:00 (główna sala klubu Studio) KONCERT: Laureat Festiwalu Sophiscapes.
20:30 (główna sala klubu Studio) KONCERT GWIAZDY WIECZORU: The Flower Kings